


Neljapäeval, 3.märtsil, külastas 10A klass meedia tunni raames Delfi toimetust, mis on üks suurimaid uudisteportaale Eestis. Sellise toreda ettevõtmise organiseeris Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi meediaõpetaja Epp-Mare Kukemelk, kes töötab ka ise Delfi toimetuses.
Esialgu tehti meile Delfi toimetuses väike ringkäik. Selgus, et selle portaali pideva uuendamise (inimesed töötavad kella kaheksast hommikul kuni kella kaheteistkümneni õhtul, mõndade tähtsamate sündmuste kajastamisel ka kauem) ja elushoidmisega tegeleb ligi 50 inimest, kuigi peatoimetaja Urmo Soonvald ütles, et ka sellisest töötajate hulgast jääb sageli väheseks.
Peale lühikest ringkäiku liikusime kõik väikesesse konverentsiruumi, kus Delfi Noorte hääle peatoimetaja Liis Kõrnas rääkis meile põhjalikumalt Noorte Häälest ja õhutas meid kõiki Noorte Häälde oma lugusid saatma. Noorte Hääl jaguneb seitsmeks alateemaks, milleks on Kool, Chilläks, In, Sahtlist välja, Pipar, Suhted ja Dr Noormann. Dr Noormanni rubriigis vastab noorte probleemidele 30 aastat tagasi Eestis legendaarseks saanud noorte suhte-, seksi ja sõltuvusprobleemide nõustaja psühholoog Tõnu Ots alias dr Noormann. Tõnu Ots on vanemale põlvkonnale teada ajakirjast Noorus, kus ta lahkas samuti noorte eraelulisi küsimusi. Sahtlist välja rubriiki saadavad noored ise kirjutatud luuletusi või laulusõnu, mida nad soovivad teistega jagada. Lisaks kirjutavad sinna noored ka oma huvitavatest hobidest, nt kirjutas Noorte häälde Merlyn "Flacko" Kotljar, kes joonistab Hinnavaatluse foorumis leiduvatest huvitavatest kasutajanimedest tegelasi.
Hiljem rääkis Delfi peatoimetaja Urmo üldiselt Delfist, mis koosneb erinevatest rubriikidest nagu Majandus, Sport, Publik, Forte, Naistekas, Rahva hääl, Noorte hääl, Ekspress ja Maaleht. Portaal Delfi on olemas ka Lätis, Leedus ja Ukrainas. Juttu tuli ka sellest, et kõik Facebooki kasutajad saavad Delfi oma lemmikute alla lisada ja selle vestluse käigus tuli välja, et Urmo oli meie seast ainus, kellel ei ole Facebooki. Lisaks rääkisime sellest, miks Delfi portaal Publik pole nii populaarne kui seda on elu24, kuigi mõlemad kajastavad avaliku elu tegelastega seotud uudiseid.
Sellega seoses andis peatoimetaja Urmo meie klassile ülesandeks mõelda nädala jooksul välja 10 nippi, kuidas saaks portaali Publik noorte seas populaarsemaks muuta. Kui me sellega hakkama saame, lubas ta meile ka väikest auhinda.
Enne lahkumist saime kõik Noorte hääle rinnamärgi ja sellega oligi meie külaskäik lõppenud.
Ülejäänud pildid asuvad SIIN
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar